Podcast No Práve! s Martinom Kováčom

May be an image of 1 person, standing and text that says 'NO PRÁVE Ja neočakávamodštátnehoúradu, že žesa bude modlit, to robím /kostoe. Očakávam od neho, že sa bude zasadzovat za moje práva. MARTIN KOVÁČ starokatolícky knaz l'udskoprávny aktiv ista'

Náboženská sloboda patrí medzi základné ľudské práva, pričom článok 24 Ústavy Slovenskej republiky zaručuje slobodu myslenia, svedomia, náboženského vyznania a viery. Každý má právo byť bez vyznania a svoje vyznanie slobodne zmeniť. Aj keď sa väčšina slovenskej spoločnosti stále hlási ku kresťanskej viere, naša krajina sa neviaže na žiadnu ideológiu, ani náboženstvo.

Prečo sa ale potom veľká časť spoločnosti sťažuje na to, že je prenasledovaná za svoju vieru? Prečo sa iná časť spoločnosti stále dožaduje uznania svojho práva na slobodu vierovyznania? Aký je stav náboženských slobôd na Slovensku?

O tom a mnohom ďalšom sa Jakub Popík zo Slovenského národného strediska pre ľudské práva rozprával so starokatolíckym kňazom, programovým riaditeľom novovznikajúceho centra Staré lýceum a ľudskoprávnym aktivistom, Martinom Kováčom.

Prajeme príjemné počúvanie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.