Vo veku 71 rokov zomrel biskup Augustín Bačinský († 19.1.2021)

Foto: FB Augustín Bačinský

Prijali sme smutnú správu o tom, že brat Augustín Bačinský, biskup registrovanej Starokatolíckej cirkvi na Slovensku, v utorok 19. januára 2021 večer odišiel do večnosti. Podľa dostupných informácií zomrel vo veku 71 rokov po zápase s novým koronavírusom COVID-19 v nemocnici v Nitre.

Chceme vyjadriť našu úprimnú sústrasť a uistenie o našich modlitbách jeho rodine, blízkym, ako aj veriacim, ktorých mu Pán zveril.

Nech nás vo viere a nádeji posilnia Ježišove slová: „Ja som vzkriesenie a život. Kto verí vo mňa, aj keď zomrie, bude žiť. Nik neumrie naveky, kto žije a verí vo mňa.“
(Jn 11, 25-26)

Vyznajme spolu s apoštolom Pavlom: „Som totiž presvedčený, že ani smrť, ani život, ani anjeli, ani kniežatstvá, ani prítomné, ani budúce veci, ani mocnosti, ani výška, ani hĺbka, ani nijaké iné stvorenie nebude nás môcť odlúčiť od Božej lásky, ktorá je v Ježišovi Kristovi, našom Pánovi.“
(Rim 8, 38-39)

Odpočinutie večné daj biskupovi Augustínovi, ó Pane.
A svetlo večné nech mu svieti.
Nech odpočíva v pokoji.

V Kristu,

Martin Kováč a veriaci
Starokatolíckej delegatúry
Utrechtskej únie na Slovensku

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.