Adventno-vianočno-trojkráľová výzva 2022/2023

Starokatolícky sociálny fond: SK03 8330 0000 0028 0191 2551


🤝 Každý rok sa obzvlášť počas adventného a pôstneho obdobia snažíme pomáhať tým, ktorí sa ocitli v núdzi – či už cez podporu pomáhajúcich organizácií alebo aj priamo konkrétnym ľuďom. Ak sa k nám chcete pripojiť, môžete to urobiť zaslaním ľubovoľného príspevku na účet nášho starokatolíckeho sociálneho fondu s IBANom SK03 8330 0000 0028 0191 2551, príp. formou hotovostného daru po bohoslužbách.

👨‍👩‍👧‍👦 Naša tohtoročná adventno-vianočná výzva je špecifická. Tentokrát totiž chceme pomôcť dvom konkrétnym rodinám, ktoré osobne poznáme, a ktoré sa ocitli v neľahkej životnej situácii:

  • Prvou je rodina s dvoma malými deťmi priamo z našich starokatolíckych kruhov, ktorá sa ocitla vo finančnej tiesni. Napriek vynaloženému úsiliu sa im vlastnými silami nedarí dostať z ťažkej situácie, preto nás poprosili o pomoc. Ak by ste chceli podporiť túto rodinu, do poznámky k platbe, prosím, uveďte: “dar – adventna vyzva”.
  • Druhou rodinou, ktorú chceme podporiť, je tiež rodina jedného z našich farníkov. Popri výchove tínedžera s detskou mozgovou obrnou v ich rodine pribudla aj ďalšia vážna diagnóza. Veľmi radi by sme im preto spoločnými silami prispeli na liečebný pobyt, ktorý ale stojí približne 450 €, čo si z vlastných zdrojov nemôžu dovoliť. Ak sa k nám v pomoci chcete pridať, do poznámky pri platbe, prosím, uveďte: “dar – liecebny pobyt”.
  • Do tretice je tu ešte jedna výzva, s ktorou v nedeľu prišla naša farníčka Sandy. Navrhla, že by sme mohli zakúpiť generátor pre rodiny zasiahnuté vojnou na Ukrajine, ktoré dnes nemajú elektrický prúd. Malé generátory, ktoré môžu v tejto zime poslúžiť rodinám bez elektriny stoja od cca 160 €. Keby ste chceli prispieť na tento účel, do poznámky, prosím, uveďte: “dar – ukrajina”

🎄 Advent a Vianoce sú pre nás okrem iného aj oslavou ľudskosti a slobody. Uvedomuje si, že sme len maličkou cirkvou a celému svetu pomôcť nemôžeme. No chceme urobiť aspoň to, čo je v našich silách a urobiť aspoň niektorým ľuďom svet krajším – a dať im túto slobodu, ľudskosť, milosrdenstvo a lásku zažiť.

ℹ️ Ak by ste sa k nám chceli pripojiť, budeme vďační, ak prispejete ľubovoľnou čiastkou do nášho Starokatolíckeho sociálneho fondu na účet s IBANom SK03 8330 0000 0028 0191 2551. ĎAKUJEME!

🙏 ĎAKUJEME!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.