Cesty víry s Noemi Kosourovou (16. 4. 2023)

Noemi Kosourová

📺 Česká televízia odvysielala v nedeľu 16. apríla 2023 veľmi pekne spracovanú časť relácie Cesty víry, ktorá bola venovaná téme duchovnej služby žien v cirkvi. Jej súčasťou bol aj príbeh našej starokatolíckej diakonky Noemi Kosourovej, ktorá slúži vo farnosti v Havlíčkovom Brode.

💡 Noemi je mamou dvoch dcér – a sama je dcérou starokatolíckeho kňaza (pôvodne vysväteného v rímskokatolíckej cirkvi) a evanjelickej farárky. Podobne ako väčšina starokatolíckych duchovných v Česku a na Slovensku má aj Noemi civilné zamestnanie – pracovala s ľuďmi v hmotnej núdzi a momentálne sa vrátila k svojmu pôvodnému povolaniu zdravotnej sestry. Spoločne s nedávno vysvätenou diakonkou Darinou Bártovou sa Noemi aktuálne pripravuje na kňazskú vysviacku, ktorá sa uskutoční počas tradičnej svätovavrineckej púte 12. 8. 2023 v starokatolíckej katedrále sv. Vavřinca v Prahe na Petříně.

Stanú sa tak prvými dvomi ženami vysvätenými na kňazov v Starokatolíckej cirkvi v ČR – a veríme, že aj my budeme môcť byť pri tom! 🙏

Celú reláciu si môžete pozrieť na tomto odkaze.