Starokatolícki biskupi vyzývajú k modlitbám za mier na Ukrajine (10. 12. 2022)

🇺🇦 🙏 Utrechtský arcibiskup Bernd Wallet a Medzinárodná starokatolícka biskupská konferencia volajú všetky starokatolícke spoločenstvá i všetkých ľudí dobrej vôle k modlitbám za mier vo svete a za deeskaláciu napätia na Ukrajine:

Utrecht, Holandsko, 10. februára 2022

Sestry a bratia,

spolu s mnohými cirkvami a kresťanmi na Ukrajine, v celej Európe a vo svete sú biskupi Utrechtskej únie znepokojení súčasnou situáciou na Ukrajine. Mnohí z nás s napätím očakávajú, ako sa situácia vyvinie. Úprimne dúfame za ľudí na Ukrajine, že sa v regióne budú hľadať cesty k mieru a bezpečnosti, a že budú ušetrení vojnového utrpenia.

Preto v spojení s výzvami Svetovej rady cirkví, Konferencie európskych cirkví a našich národných rád cirkví vyzývame vlády našich krajín, ako aj medzinárodné spoločenstvo vrátane Európskej únie, aby spoločne hľadali spôsoby stability a zmierenia pre Ukrajinu a jej región. Vyzývame medzinárodné spoločenstvo, aby urobilo všetko pre diplomatické riešenie a prispelo tak k deeskalácii a zmiereniu medzi všetkými zúčastnenými stranami.

Prosíme všetky naše spoločenstvá, aby sa v nasledujúcich týždňoch modlili pri slávení eucharistie i v osobných modlitbách za mier, bezpečnosť a blaho všetkých obyvateľov Ukrajiny a prosili o Božiu múdrosť pre tých, ktorí rozhodujú o osude národov.

Zjednotený v modlitbe,
✠ Barend Theodoor, Ultrajectensis

 

Pôvodný list v nemčine nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.