Online bohoslužba s Jakubom Pavlúsom (25.10.2020)

⛪️ Ani lockdown nám nezabráni prežívať vieru otvorene, moderne a spoločne! Aj túto nedeľu o 10.00 h sa stretneme online cez platformu Google meet – a naším hosťom bude tentokrát náš priateľ Jakub Pavlús, farár Českobratskej cirkvi evanjelickej, ktorého príbeh iste mnohí poznáte.

🎥 Google meet nám umožní bohoslužbu nielen pasívne pozerať či počúvať, ale sa do nej aj aktívne zapojiť čítaním biblických textov, modlitbou, kázňou či hudbou a spevom – podobne ako sme na tom zvyknutí zo škôl či z práce cez Zoom či Teams. Nezabudneme však ani na tých, ktorým viac vyhovovala doterajšia forma a pokúsime sa zároveň zabezpečiť živý prenos tejto bohoslužby cez Facebook.

🌍 Nech sa už nachádzate kdekoľvek, pokojne sa k nám pridajte. Radi sa virtuálne stretneme so všetkými ľuďmi dobrej vôle! Vypnite doma telku či rádio, zapáľte si sviečku 🕯 a stíšte sa spolu s nami v modlitbe… 🙏

🎨 Pokúsime sa tiež opäť pripraviť aj nejaké omaľovánky či úlohu, aby sme zamestnali aj našich najmenších. 👧👦

❓ A ako teda na to? Stačí, ak v nedeľu pár minút pred 10.00 h kliknete na tento odkaz (link sa nijako nemení a bude fungovať každú nedeľu počas karantény) Hneď na úvodnej obrazovke si môžete vypnúť mikrofón (čo v úvode výrazne odporúčame kvôli možnej spätnej väzbe) či kameru. Potom už stačí len kliknúť na tlačítko Požiadať o pripojenie a my vám už otvoríme dvere do našej virtuálnej kaplnky. Ostatné praktické inštrukcie sa pokúsime ponúknuť v úvode. 😇

☕ A tí, ktorí budú po bohoslužbe pripojení cez Google meet môžu po jej skončení zostať na pár slov. Vypijeme si spolu každý doma kávu alebo čaj a porozprávame sa o tom, čím v tieto dni žijeme.

‼️ UPOZORNENIE: pripojením na túto bohoslužbu vyjadrujete svoj súhlas s jej živým prenosom na Facebooku. Ak preto nechcete zverejniť svoju tvár, môžete si vypnúť svoju kameru a mikrofón.

Tešíme sa na stretnutie!

#starokatolíci & #starokatolíčky

VYMAĽOVÁNKY A ÚLOHY PRE DETI

 • K téme reformačnej nedele (Martin Luther a reformácia): Obrázok 1, Obrázok 2, Animák na youtube (bude premietnuté v rámci bohoslužby)
 • Najväčšie prikázanie: Obrázok 1, Obrázok 2, Obrázok 3, Obrázok 4
 • Úloha pre deti: Pred pár týždňami sme si pripomenuli sv. Františka z Assisi. Pamätáte si ho? (Pripomenúť si ho môžete napr. tu.) Dnes máme pred sebou zasa príbeh reformátora Martina Luthera.
 • Predstavte si, že by ste sa aj vy dnes stali reformátormi a reformátorkami cirkvi:
  • Čo by ste na nej chceli zmeniť?
  • Čo je v cirkvi fajn? A čo vám vadí?
  • Ako by podľa vás mala vyzerať?
 • Skúste nám to nakresliť, povedať, nahrať video alebo napísať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.