Ženy starokatolíckej cirkvi vysvätené za kňazov v roku 2023

Starokatolícka cirkev vníma ženy ako dôležitú a rovnocennú súčasť cirkvi, aj v postavení kňažskej služby. V tomto roku boli vysvätené presbyterky v Utrechte a Českej republike.
V starokatolíckej katedrále sv. Gertrúdy v holandskom Utrechte 27.8.2023 arcibiskup Bernd Wallet vysvätil na diakonku 27-ročnú Thelma Schoon, ktorá vyrastala vo veľmi ekumenickej starokatolícko-protestantskej rodine.
Thelme vyprosujeme Božie požehnanie do jej služby Kristovej cirkvi aj svetu okolo nás!
Viac o jej príbehu sa dočítate tu.
(Foto: ND / Leonard Walpot a FB Rudolf Scheltinga)
Radosť máme aj prvej z kňazskej vysviacky žien v našej materskej Starokatolícej cirkvi v ČR. Tieto ženy v kňažskej službe, konkrétne Darina Bártová z farnosti Starokatolíci u sv. Máří Magdalény v Praze a Noemi Kosourová z farnosti Starokatolíci v Havlíčkově Brodě boli vysvätené v Starokatolickej katedrále sv. Vavřince v sobotu 12.8.2023.
Zaujímavá je i reportáž Českej televízie, v rámci programu Kresťanský magazín, 24. 9. 2023, ČT 2 , ktorú si môžete pozrieť na tomto odkaze, kde sa dozviete ich príbehy ale tiež zaujímavé vhľady na svätenie žien. Záznam vysviacky si môžete pozrieť tu.
ženy presbyterky diakonky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.