Národný týždeň manželstva 2021

🤵👰 Na Slovensku sa začína Národný týždeň manželstva. Prebieha v týždni osláv sv. Valentína, sviatku spájaného s láskou a partnerskými vzťahmi, a je zameraný na podporu manželstva. Pripomína tiež, že spokojné manželstvo nie je samozrejmosť, ale vzťah, do ktorého treba investovať sily a rozvíjať ho.

🇸🇰 Naša spoločnosť je polarizovaná a vo verejnom priestore – a najmä v prostredí kresťanských cirkví – často počujeme o „dobrých konzervatívcoch, ktorí chránia ‚tradičnú rodinu‘“ a „zlých liberáloch, ktorí ju zasa ohrozujú a chcú zničiť“. 🤯

🏳️‍🌈 Kameňom sváru sa stáva najmä otázka podpory partnerstiev osôb rovnakého pohlavia, akoby práve tie rozvracali usporiadané rodiny. My si však myslíme, že slovenské rodiny oveľa viac ako homosexuáli a transrodoví ľudia ohrozujú sociálne problémy, nedostupné a drahé bývanie, nutnosť odchádzať od rodiny ďaleko za prácou, alkoholizmus, domáce násilie a pod.

✝️ Ako starokatolíci a starokatolíčky, teda liberálne zmýšľajúci, demokratickí a nezávislí katolíci, sme preto presvedčení, že to ide aj inak. Podporujeme zdravé a zodpovedné manželstvá, ako aj trvalé, láskyplné, zodpovedné a obetavé partnerstvá párov rovnakého pohlavia – a nevidíme v tom žiadny zásadný rozpor.

👨‍👩‍👧‍👦👩‍👩‍👦👨‍👦 Aj samotné biblické texty vydávajú svedectvo o tom, že rodina prechádzala a prechádza v dejinách vývojom a obetavá láska, ktorá nehľadí len na seba, má rôzne podoby.

⛪️ Aj preto sa radi pripojíme k tohtoročnému Národnému týždňu manželstva. Túto nedeľu počas našej online bohoslužby o 10.00 h si budú môcť manželia obnoviť svoje manželské sľuby. Budeme sa však modliť aj za tých, ktorí sa na manželstvo pripravujú, za tých a tie, ktorí žijú v celoživotnom partnerstve, no z rôznych dôvodov si svoje „áno“ nemôžu povedať, ale aj za tých, ktorým to v manželstve nevyšlo alebo práve prežívajú krízu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.