Letné vzdelávacie aktivity o starokatolíctve a katolíckych alternatívach 2020

💡 Chceli by ste sa dozvedieť viac o starokatolíctve a širšie aj o katolíckych alternatívach? Radi by ste si precvičili svoju angličtinu? Tento mesiac je tu hneď niekoľko príležitostí!

🎓🇳🇱 V holandskom Utrechte, jednom z kľúčových historických centier starokatolíckeho hnutia, sa mali tento rok konať až dva rôzne turnusy Summer School in Old Catholic Theology. Koronavírus tieto plány prekazil, no pedagógovia sa rozhodli zorganizovať online seminár cez ZOOM, ktorý sa uskutoční 14. júla 2020 od 14.00 h do 16.00 h a bude pre všetkých účastníkov ZDARMA. Všetky potrebné informácie nájdete tu 👉 Online Seminar Utrecht Summer School Old Catholic Theology.

🇺🇸 Starokatolícke hnutie a nezávislý katolicizmus v Severnej Amerike je samostatnou kapitolou. Ak by ste sa s ním bližšie chceli zoznámiť, môžte sa zúčastniť Old/Independent Catholic Virtual Summer School!! Prednášky sa uskutočnia cez online počas dvoch samostatných týždňov od 6. do 17. júla 2020 – a hoci v našom časovom pásme pôjde o neskorý večer a nočné hodiny, budete si ich môcť pozrieť aj zo záznamu. Účasť na týchto letných školách je spoplatnená, no môžete požiadať aj o štipendium TU.

🇮🇹 A do tretice Anglican Centre in Rome organizuje ešte dve prednášky o anglikánsko-rímskokatolíckom ekumenickom dialógu. A keďže starokatolícke a anglikánske cirkvi majú k sebe mimoriadne blízko, určite stoja za pozornosť! Ďalšie dve prednášky sa uskutočnia v pondelky 13. a 27. júla 2020 – takisto cez Zoom. Všetky informácie nájdete TU.

Nepremeškajte tieto príležitosti! 😇