E-vanjelium: Tretia nedeľa v pôstnom období A (15. 3. 2020)

Emmanuel Nsama, Ježiš a Samaritánka

😷 Ako sme vás už informovali, vzhľadom na opatrenia na zamedzenie šírenia koronavírusu minimálne v nasledujúcich dvoch týždňoch sa na Slovensku neuskutočnia verejné bohoslužby. Túto skutočnosť vnímame aj ako výzvu pre nás a rozhodli sme sa preto v tieto nedele pripraviť na našom webe seriál e-vanjelium.

⛪️ Každú nedeľu o 10.00 h počas týchto obmedzení na týchto stránkach nájdete živé vysielanie neverejnej starokatolíckej bohoslužby z Kaplnky Pánovho vzkriesenia na Evanjelickom cintoríne v Trnave. Okrem toho tu zverejníme aj brožúrku s liturgickými a biblickými textami danej nedele, ako aj textami piesní. Nezabúdame ani na našich najmenších a nižšie nájdete odkazy na omaľovánky k biblickým textom.

🕯Pripojte sa k nám! Vypnite doma telku, rádio či iné rozptyľovače, zapáľte si spolu s nami sviečku, sledujme biblické a liturgické texty, porozprávajte sa o nich s deťmi a rodinou, nehanbite sa pripojiť aj spevom a modlitbou, vytlačte najmenším niektoré z omaľovánok… Využime tento čas na prehĺbenie nášho vzťahu s Bohom a blížnymi. Ako hovorí Ježiš v dnešnom evanjeliu Samaritánke: „Ver mi, žena, že prichádza hodina, keď sa nebudete klaňať Otcovi ani na tomto vrchu, ani v Jeruzaleme. (…) . Ale prichádza hodina — a už je tu —, keď praví ctitelia budú sa klaňať Otcovi v Duchu a pravde. Veď aj Otec hľadá takýchto ctiteľov. Boh je Duch a tí, čo sa mu klaňajú, musia sa klaňať v Duchu a pravde.“ (Jn 4, 21.23-24)

🙏 Zapojiť sa môžte aj do spoločných modlitieb. Napíšte nám svoju modlitbu alebo úmysel, za čo sa máme modliť buď priamo na Facebooku Starokatolíci v Bratislave / Starokatolíci v Trnave alebo na e-mail bratislava@starokatolici.sk.

🎥 Živé vysielanie (bude k dispozícii priamo tu v nedeľu od 10.00 h)

📖 Brožúrka s biblickými a liturgickými textami

👧👦 Omaľovánky pre deti

 

Páči sa vám táto služba? Potešíme sa vašej spätnej väzbe na bratislava@starokatolici.eu.

Chceli by ste nás podporiť? Môžte tak urobiť prispením ľubovoľnou čiastkou na transparentný účet občianskeho združenia Starokatolíci na Slovensku – IBAN: SK2483300000002401286168.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.