E-vanjelium: Veľký piatok (10. 4. 2020)

 

😷 Aj veľký piatok slávime tento rok virtuálne – v priamom prenose.
 
⛪️ Bohoslužby môžete sledovať v priamom prenose (a následne zo záznamu) priamo tu na našom webe www.starokatolici.eu alebo na našom Facebooku Starokatolíci v Bratislave / Starokatolíci v Trnave. Na Zelený štvrtok o 17.00 hObrady Veľkého piatku o 15.00 hVeľkonočná vigília o 19.30 hVeľkonočná nedeľa o 10.00 h.
 
👧🎨👦 Ani tentokrát nezabudneme na našich najmenších a nižšie nájdete odkazy na omaľovánky k biblickým textom.
 
🕯 Pripojte sa k nám! Vypnite doma telku, rádio či iné rozptyľovače, zapáľte si spolu s nami sviečku, sledujme biblické a liturgické texty, porozprávajme sa o nich s deťmi a rodinou, nehanbime sa pripojiť aj spevom a modlitbou, vytlačme najmenším niektoré z omaľovánok…
Na Zelený štvrtok sa môžte zapojiť umývaním nôh, na Veľký piatok zasa uctievaním Vášho kríža v domácnosti. Veľkonočnú vigíliu môžme aj doma prežiť v prítmí a so sviečkami  v rukách a našich oknách.
Využime tento čas na prehĺbenie nášho vzťahu s Bohom a blížnymi.
 
🍞 Eucharistiu si, žiaľ, cez internet poslať nevieme. Doma si však so svojimi blízkymi môžte v čase prijímania rozdeliť kúsok chleba na znak vzájomnej spolupatričnosti – tak, ako sa to deje napr. aj pri modlitbách Taizé.
 
🙏 Zapojiť sa môžte aj do spoločných modlitieb. Napíšte nám svoju modlitbu alebo úmysel, za čo sa máme modliť buď priamo na Facebooku Starokatolíci v Bratislave / Starokatolíci v Trnave alebo na e-mail bratislava@starokatolici.eu.

🎥 Živé vysielanie bude k dispozícii priamo tu:

📖 Brožúrka s biblickými a liturgickými textami

👧👦 Omaľovánky pre deti

Páči sa vám táto služba? Potešíme sa vašej spätnej väzbe na bratislava@starokatolici.eu alebo martin.kovac@starokatolici.cz.

Chceli by ste nás podporiť? Môžte tak urobiť prispením ľubovoľnou čiastkou na transparentný účet občianskeho združenia Starokatolíci na Slovensku – IBAN: SK2483300000002401286168 alebo na bežný účet SK7183300000002201286163 – pre zachovanie anonymity darcov*kýň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.