Pozvánka: Kňazská vysviacka Martina Kováča (9. september 2017)

Starokatolíci v Bratislave si Vám dovoľujú oznámiť, že Pavel B. Stránský, biskup Starokatolická církev v ČR, z Božej milosti a so súhlasom Božieho ľudu vysvätí diakona MartinKováča na kňaza Kristovej jednej, svätej, katolíckej a apoštolskej cirkvi pre službu slova a sviatostí.

Vysviacka sa uskutoční v sobotu 9. septembra 2017 o 14:00 v Malom evanjelickom kostole na Panenskej 26 v Bratislave. Srdečne ĎAKUJEMECZ ECAV Bratislava Staré Mesto za ochotné prijatie a zapožičanie svojich krásnych a historických priestorov!

Bude to pravdepodobne historicky prvá vysviacka duchovného v spoločenstve so starokatolíckymi cirkvami Utrechtskej únie na našom území – takže budeme spoločne tvoriť dejiny!

Všetci ste srdečne vítaní a vopred Vám ďakujeme za Vaše modlitby.

Tešíme sa na Vás v Bratislave! 🙂
____

Old Catholics in Bratislava are pleased to announce that Pavel B. Stránský, bishop of the Old Catholic Church in Czech Republic, by the Grace of God and with the consent of God’s people will ordain Martin Kováč to the Sacred Order of Priests in Christ’s One, Holy, Catholic and Apostolic Church for the Ministry of Word and Sacraments.

The Ordination will take place on Saturday, September 9th, 2017 at 14:00 in the Lutheran Little church („Malý kostol“) at Panenská 26 street in Bratislava. We are very grateful to the Lutheran congregation in Bratislava (CZ ECAV Bratislava Staré Mesto) for providing us with their beautiful and historical church.

It will be probably the first ordination of the priest in full communion with the churches of the Union of Utrecht in Slovakia – so we are going to make the history!

All of you are cordialy wellcome and we thank you in advance for all your prayers.

We are looking forward to meet you in Bratislava! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.