Bohoslužba s Jakubom Pavlúsom (5. februára 2017)

Srdečne Vás pozývame na bohoslužbu s ekumenickým hosťom – Jakubom Pavlúsom, pastoračným asistentom Českobratskej cirkvi evanjelickej!

V nedeľu 5. februára nás príde do Bratislavy navštíviť náš priateľ Jakub Pavlús, ktorý do konca minulého roka pôsobil ako evanjelický kaplán v cirkevnom zbore ECAV Turany.

Foto: Ľubo Bechný

Keď mu z rozhodnutia biskupov Evanjelická cirkev a. v. na Slovensku nepredĺžila jeho pracovnú zmluvu kvôli jeho tolerantnému názoru na otázku partnerstiev osôb rovnakého pohlavia, a ako čerstvý otec dvojičiek sa tak musel sťahovať z fary a hľadať si nové zamestnanie, viacerí členovia našej komunity v Bratislave mu ponúkli pomoc a podporu. V online verejnej zbierke prostredníctvom portálu ľudiaľuďom.sk sa dokonca v priebehu niekoľkých dní podarilo vyzbierať na podporu Pavlúsovcov viac ako 10 000 €!

Jakub dnes pôsobí v Českej republike ako pastoračný pracovník Českobratrskej cirkvi evanjelickej v Uherskom Hradišti a tak sme si ho dovolili pozvať medzi nás, aby nám poslúžil kázňou a povedal nám viac o svojej aktuálnej situácii – a samozrejme o tom, ako sa darí jeho dvojičkám! 🙂

Bohoslužba sa bude konať o 16:00 🕓 v kaplnke (aule) EBF UK na Bartókovej 8 v Bratislave. Po bohoslužbe bude ako obvykle priestor na rozhovory pri malom občerstvení a skvelej káve od nášho baristu Martina Kulicha!

Všetci ste srdečne vítaní!

PÁR ČLÁNKOV NA PRIPOMENUTIE „KAUZY PAVLÚS“

Denník N
SME
.týždeň
Hospodárske noviny
Aktuality.sk
Reportéri RTVS, RTVS

Televízia JOJ

Videozáznam z rozlúčky s kaplánom Pavlúsom v Turanoch (kamera: Ľubo Bechný)

…a ďalšie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.