Znepokojuje nás vzrastajúca podpora extrémizmu na Slovensku

Počas tohto roka sme sa na Slovensku viackrát stretli s výzvami, ktoré pre nás boli ešte donedávna úplne nepredstaviteľnými. Jednou z nich je aj skutočnosť, že sa do parlamentu prvýkrát v našich povojnových dejinách dostala extrémne pravicová strana, ktorej ideológia je postavená na konšpiračných teóriách a jej členovia nemajú problém s popieraním holokaustu.

Toto všetko sa navyše deje pod nálepkou ochrany „kresťanských hodnôt“ a za podpory niektorých predstaviteľov cirkví na Slovensku, ktorí zostávajú bez napomenutia či trestu (https://dennikn.sk/401460/biskupi-kotlebu-nekritizuju-sa-cirkev-zacne-vyjadrovat-jednemu-preco-nie-druhemu-ci-tretiemu/https://www.postoj.sk/12148/knaz-kosiar-kotlebova-retorika-je-v-sulade-s-krestanskym-ucenim).

Podľa najnovšej štúdie, ktorú pripravil Inštitút pre verejné otázky (IVO), až 23,5 % mladých Slovákov vo veku 18 až 39 rokov podporuje práve ĽSNS Mariána Kotlebu.

Znepokojuje nás vzrastajúca podpora extrémizmu na Slovensku, ako aj spájanie kresťanstva so šírením strachu, predsudkov, nenávisti voči menšinám, či neochoty pomôcť iným.

Ako kresťania sa hlásime k evanjeliu Ježiša Krista, ktorý nám svojím životom ukázal, že ak ho chceme nasledovať, máme sa postaviť na stranu maličkých a utláčaných. Ježišov životný príbeh a evanjeliové hodnoty stoja v priamom rozpore so všetkými ideológiami, ktoré sa snažia šíriť strach a nenávisť.

Chceme preto aktívne prispieť k vytváraniu otvorenej spoločnosti založenej na porozumení, spolupatričnosti a vzájomnej solidarite. Zároveň sa veľmi radi zapojíme do takých projektov a aktivít, ktoré zdieľajú podobné hodnoty a ciele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.