Pripomíname si 499. výročie reformácie

„To, čo sa stalo v minulosti, nemožno zmeniť. To, čo si z minulosti pripomíname a spôsob, akým si to pripomíname, sa ale postupom času môže naozaj meniť. Spomienka sprítomňuje minulosť.“
– Dokument Od konfliktu k spoločenstvu

Evanjelicko-rímskokatolícka komisia pre jednotu sa aktívne usiluje o to, aby budúcoročné 500. výročie reformácie v roku 2017 bolo iné, ako minulé jubileá. Aby #katolíci a #luteráni dokázali nanovo prerozprávať príbeh reformácie spoločne a ekumenicky. Aby reformácia už viac nebola prameňom a symbolom rozdelenia kresťanstva, ale aby sa naopak stala impulzom pre hľadanie novej jednoty kresťanov.

Už dnes začínajú vo švédskom Lunde spoločné ekumenické bohoslužby organizované Svetovým luteránskym zväzom, ktorých sa zúčastňuje aj pápež František a predstavitelia kresťanskej ekumény.

Aktuálne dianie môžete priamo sledovať prostredníctvom oficiálnej stránky podujatia na Facebooku s názvom Together in Hope 2016 (Spoločne v nádeji 2016), použitím hashtag-ov #TogetherInHope a #Lund2016 alebo od 14:30 aj prostredníctvom živého vysielania na webe www.lund2016.net.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.