Zemetrasenie otriaslo Filipínami. Filipínska sesterská cirkev prosí o pomoc

Nemecká starokatolícka cirkev vyhlásila zbierku na pomoc filipínskej cirkvi postihnutej zemetraseniami. Vďaka SEPA platbám v eurozóne môžeme pomerne jednoducho prispieť aj my. Celý text výzvy nájdete nižšie. Číslo účtu a ďalšie platobné údaje sú na konci.

Medzi 16. a 29. októbrom otriasla oblasťou koronadalskej diecézy Nezávislej filipínskej cirkvi / Iglesia Filipina Independiente (IFI) okolo ostrova Mindanao v južnej časti Filipín séria silných zemetrasení, ktorých silu odhadli na 6,3 Richterovej stupnice. Mnoho ľudí prišlo o život, stovky utrpeli zranenia a z oblasti museli evakuovať vyše sedemtisíc osôb.

Zemetrasenie tiež poškodilo mnoho budov vrátane viacerých kostolov IFI, z nich niektoré silno. Múry alebo strechy sa začali rúcať, takže do budov sa nesmie vstupovať. Bohoslužby sa môžu konať len v provizórnych stanoch. Len samotné náklady na rekonštrukciu sa v súčasnosti odhadujú na približne 45.000 EUR.

Biskup diecézy Koronadal Redeemer A. Yaῆez Jr. píše v krátkej správe: „Okrem telesných rán zasiali posledné otrasy strach do hláv a sŕdc ľudí z postihnutého regiónu.“ Ľudí znepokojuje najmä obava z toho, že by mohlo prísť ďalšie a ešte silnejšie zemetrasenie.

Spolu s biskupom Yaῆezom preto nemecký starokatolícky biskup Matthias Ring vyzýva k modlitbám za tých, ktorých katastrofa postihla, a tiež k darom na pomoc. „Zoči-voči utrpeniu našej sesterskej filipínskej cirkvi prosím cirkevné spoločenstvá, aby ju zaradili do spoločných nedeľných modlitieb a usporiadali pre ňu zbierku,“ píše v liste adresovanom všetkým nemeckým farnostiam biskup Ring.

Srdečne vítané sú aj individuálne dary pre obete zemetrasenia a na podporu rekonštrukčných prác na Filipínach.

Účet, na ktorý je možné posielať pomoc:
IBAN: DE38 3705 0198 0007 5008 38
BIC: COLSDE33XXX
Heslo: „Erdbeben“
Adresa príjemcu: Alt-Katholisches Bistum, Gregor-Mendel-Straße 28, Bonn, Nemecko
Banka: Sparkasse Köln/Bonn

(Preklad: Andrej Mentel. Pôvodný text nájdete TU)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.