V nedeľu 6. októbra o 10.00 h začíname aj v Trnave!

Kaplnka na Evanjelickom cintoríne v Trnave - starokatolícke bohoslužby

⛪️ Kaplnka na Evanjelickom cintoríne v Trnave. Stojí na periférii mesta a ani veľa obyvateľov tradične katolíckej Trnavy zrejme nevie, že vôbec existuje.

✝️ Maličká a jednoduchá stojí na mieste, kde sme konfrontovaní s vlastnou konečnosťou, a kde si raz budeme všetci skutočne rovní. A napriek tomu vo svojej osamelosti a tichosti pohľad na ňu niečím tajomne oslovuje a fascinuje…

🙏 Možno aj v tom je nám starokatolíkom blízka a podobná. Ani o nás zrejme mnohí nevedia a stojíme na periférii. Napriek tomu ale pevne veríme, že jednoduchosť a chudoba, ale aj autentická otvorenosť, úprimné ekumenické nasadenie za jednotu rozdeleného kresťanstva a angažovanosť za lepší svet majú aj dnes čím osloviť ľudí okolo nás.

👉 Od 6. októbra 2019 sa tu môžeme každú prvú nedeľu v mesiaci (a na sviatky podľa ohlásenia) pri počúvaní Slova, lámaní chleba a spoločných modlitbách. Zvedaví, pochybujúci aj hľadajúci sú vítaní! 😊

🤝 V roku 1893 pri posvätení kaplnky významný trnavský evanjelik Ján Kalenda povedal: „Náš evanjelický cirkevný zbor nehľadá priehradné múry, ale skôr spojenia, ktoré by občanov rôznych vierovyznaní láskavo spájali. Daj Bože, aby táto budova a slávnosť toto spojenie upevnili.“ Veríme, že budeme môcť spoločne prispieť k tomuto nadčasovému odkazu a ĎAKUJEME trnavským evanjelikom za ochotu a prijatie!

💳 Chceli by ste podporiť náš rozbeh v Trnave? Okrem modlitieb či referencií tak môžete urobiť aj poukázaním príspevku na náš transparentný účet č. SK24 8330 0000 0024 0128 6168. Do poznámky, prosím, uveďte „Trnava“.

▶️ Sledujte náš Facebook Starokatolíci v Trnave a tento web.

Ďakujeme za vašu všestrannú podporu a tešíme sa na stretnutie – najnovšie aj v Trnave! 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.