Bratislavský dúhový PRIDE 2019 (20. 7. 2019)

AJ MY PODPORUJEME VŠETKY ZODPOVEDNÉ RODINY ✝️🤝🏳️‍🌈

V Bratislave sa opäť koná Duhovy PRIDE Bratislava, ktorý je dôležitým symbolom úsilia o práva LGBT* ľudí. K tomuto farebnému pochodu sa pridávajú ich rodiny, priatelia, kolegovia, známi i spolufarníci.

Chceme totiž spoločne ukázať, že sú to úplne normálni ľudia, ktorých máme radi: naše deti, súrodenci, priatelia, susedia či kolegovia, ktorí majú dostať rovnakú šancu prežiť šťastný a spokojný život v bezpečí.

Starokatolíci v Bratislave prídu na dúhový PRIDEAko starokatolíci sa dlhodobo snažíme tvoriť otvorenú a modernú kresťanskú komunitu, ktorá je tu pre všetkých ľudí hladajúcich Boha – bez ohľadu na ich pohlavie, vek, farbu pleti, národnosť či sexuálnu orientáciu. Veríme, že Boh miluje všetkých ľudí bez rozdielu a pred ním sme si všetci rovní.

Veľmi nás mrzí, že aj mnoho kresťanov okolo nás na Slovensku dnes vníma gejov, lesby či transrodových ľudí ako hrozbu. Namiesto hľadania porozumenia medzi ľuďmi vytvárajú strašiakov keď aj na kazateľniciach hovoria o „homoloby“, ohrození „tradičnej rodiny“ či „gender ideológii“.

My sa nebojíme. Chceme byť ľuďmi Kristovho evanjelia, zmierenia a nádeje. Sme presvedčení, že právna úprava vzťahov ľudí rovnakého pohlavia nepredstavuje hrozbu pre „tradičnú rodinu“ – tú totiž oveľa viac ohrozuje nutnosť cestovania za prácou, nedostupné bývanie, alkoholizmus či domáce násilie…

Našich priateľov z LGBT* komunity povzbudzujeme žiť trvalé a zodpovedné vzťahy založené na rovnosti, láske, ochote obetovať sa pre toho druhého – a ak sú veriaci, tak aj v úprimnosti pred Bohom.

My preto PRÍDEme. A vy? 😊

#Starokatolíci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.