Členský poplatok 2019

Milé priateľky a milí priatelia,

táto správa sa týka členov našej farnosti. Tí, čo ma bližšie poznáte viete, že zrovna neobľubujem oznamy, ktoré sa týkajú financií. Pravdou však je, že všetko niečo stojí – a naša služba tiež nie je výnimkou.

V našej Starokatolíckej cirkvi v ČR to funguje tak, že členovia farností v Českej republike platia ročný členský poplatok vo výške 365 Kč, teda korunu na deň pre cirkev – z toho polovica vyzbieraných peňazí sa posiela na biskupstvo a polovica zostáva farnosti. U nás by ale zrejme analógia s jedným eurom na deň celkom nefungovala, preto sme stanovili ročné členské na 15 € – pričom polovicu z vvyzbieraných peňazí odošleme formou daru biskupstvu.

Rád by som Vás preto poprosil o úhradu Vášho členského – a to prevodom na náš účet č. SK7183300000002201286163 (Fio banka) do 15. júla 2019. Do poznámky, prosím, uveďte svoje meno a priezvisko. Tento účet je bežný, nie transparentný.

Hoci členské nie je vysoké, uvedomujeme si, že niektorým môže aj táto suma spôsobovať starosti – a v cirkvi by sa rozhodne nemal niekto cítiť vylúčený len preto, že si to nemôže dovoliť. Ak je to náhodou práve Tvoj prípad, pokojne mi napíš, a spoločne určite nájdeme nejaké riešenie…

Vopred Vám ďakujem, prajem Vám príjemné letné dni a teším sa na stretnutie s viacerými z Vás už túto nedeľu na našom farskom výlete na Veľký Plešivec!

S prianím požehnania,
Martin Kováč

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.