Blahoželáme novým evanjelickým biskupom a generálnemu dozorcovi (2. 3. 2019)

Inštalácia Ivana Eľka, Jána Hroboňa a Jána Brozmana

Dnes sa vo Zvolene konala slávnostná inštalácia Ivana Eľka, Jána Hroboňa a Jána Brozmana, teda uvedenie do úradu novozvoleného generálneho biskupa, biskupa západného dištriktu a generálneho dozorcu.

Už dlhšie citlivo vnímame, že situácia v evanjelickej cirkvi po zmene vedenia nie je jednoduchá. Radi by sme preto novému vedeniu Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku vyjadrili našu podporu a solidaritu, keďže podobne neľahkú situáciu sme, žiaľ, v uplynulých rokoch zažili aj v našej malej cirkvi.

Pripájame sa preto ku všetkým modlitbám za Božie vedenie, múdrosť a otvorenosť pre nových predstaviteľov slovenských evanjelikov, ako aj za zachovanie jednoty, lásky a pokoja v ich cirkvi, ktorá má významné miesto v našich dejinách. 🙏
Ako starokatolíci považujeme evanjelické cirkvi za jedných z najbližších partnerov v kresťanskej ekuméne. Pevne preto veríme, že noví biskupi tiež prinesú nové impulzy do slovenskej ekumény a ak to bude v našich silách, radi priložíme naše ruky ku každému dobrému dielu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.