Biskupská vizitácia v Bratislave (13. 1. 2019)

Bohoslužba s biskupom Pavlom v Bratislave 2019

V nedeľu 13. januára 2019 našu komunitu v rámci biskupskej vizitácie navštívil náš biskup Pavel Benedikt Stránský. Celé popoludnie sme strávili diskusiou s jadrom našej komunity o prítomných i budúcich výzvach našej cirkvi a nášho konkrétneho spoločenstva v nej.

Po čase nás všetkých opäť veľmi potešilo, akú otvorenú, ľudskú a kriticky premýšľajúcu skupinu rôznych ľudí sme dokázali spojiť v našom spoločenstve starokatolíkov v Bratislave. Hoci je nás vo veľkom meste len malý „undergroundový“ hlúčik, sme presvedčený, že na Slovensku je veľmi potrebné ukázať, že (katolícke) kresťanstvo môže vyzerať inak. Že viera môže byť zmysluplnou alternatívou vo svete plnom populizmu, hoaxov a konšpiračných teórií (cirkvi nevynímajúc). ☺️

Srdečne pozývame aj ďalších ľudí, aby ste sa k nám pripojili v našom úsilí. Sme pevne presvedčení, že nás na Slovensku nie je málo, len o sebe ešte dosť nevieme.

Že je okolo nás veľa ľudí, ktorí túžia po cirkvi, ktorá hovorí NIE klerikalizmu a snaží sa stierať bariéru medzi laikmi a klérom. Ktorá decentralizuje moc a usiluje sa o vnútornú demokraciu. Ktorá vidí zmysel v svätení mužov i žien (s rodinami) do duchovnej služby a ktorá je maximálne ekumenicky otvorená pre všetkých kresťanov a veriacich ochotných viesť dialóg. Ktorá je tu aj pre LGBT* ľudí túžiacich po zodpovedných vzťahoch. Ktorá kriticky reflektuje vlastné dejiny a nebojí sa pomenovať omyly či prešľapy. Ktorá je občiansky angažovaná a ľudská…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.