Pokojné a požehnané vianočné sviatky!

Vianočné prianie - Starokatolíci v Bratislave

Milé naše priateľky a priatelia, sympatizanti a sympatizantky, podporovateľky a podporovatelia,

príbeh nazaretskej „netradičnej rodiny“ utečencov je už po stáročia zdrojom inšpirácie. Možno je to práve tým, že je vo svojej ľudskosti a ťažkostiach tak veľmi odlišný od marketingového ale aj náboženského gýča, ktorý nás každoročne obklopuje. Nachádzame v ňom všetko možné: netradičné vzťahy, aroganciu mocných, nechápavosť náboženských autorít…

Rímsky biskup, pápež František, s ktorým aj my starokatolíci v mnohom súznieme, viackrát pripomenul, že príbeh Svätej rodiny sa aj dnes odzrkadľuje v príbehoch mnohých rodín migrantov a utečencov, ktoré museli kvôli krutovládcom našich dní, vojnám a biede spôsobenej spoločenskou nespravodlivosťou či klimatickými zmenami opustiť svoje domovy a vydať sa na neľahkú a neistú cestu do cudzej krajiny.

Aj Svätá rodina zažila úzkosť prenasledovania, keď pred Herodesom, vedená Bohom, utiekla do Egypta, pripomenul František, pričom zdôraznil: „Malý Ježiš nám tak pripomína, že polovica dnešných utečencov vo svete sú deti, nevinné obete ľudských nespravodlivostí“.

Prajeme Vám preto požehnané, radostné a inšpirujúce Vianoce v kruhu Vašich blízkych! Nech tieto sviatky so svojimi plnými stolmi, koledami a milými darčekmi nezaslepia naše oči pred tými, pre ktorých tieto Vianoce rozhodne nebudú „šťastné a veselé“…

Zároveň Vám chceme poďakovať za Vašu rôznorodú podporu v našom úsilí o otvorené a ľudské kresťanstvo, ktoré má čo ľuďom povedať aj v 21. storočí!

Myslíme na Vás a tešíme sa na ďalšie stretnutia a spoluprácu!

#Starokatolíci

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.